Emrah AÇIKGÖZ'ün Kişisel Sahifesi.

Saraybosna-Karadağ ve Arnavutluk Turu.

Bir arkadaş grubu düşünün  Fenerbahçe Galatasaray maçını izlerken ; ya bu maç ortamı güzel ama hep beraber birşeyler yapalım desin. ne yapalım , ne yapalım sorularını sorarken hadi yurt dışına gidelim ? nereye ? ya vize olmayan bir yer olsun ve vizeye vereceğimiz para ile uçak bileti alırız.

Tam da böyle bir ortamda 9 kişi (4 çift + 1 Sap) hep beraber biletler alınır, plan yapılır ve güzergah hazırdır;

-Bosna Hersek
-Karadağ
-Arnavutluk

Detaylı güzergah ve plan için bknz: https://www.emrahacikgoz.com.tr/2015/10/26/balkanlar/ 

evet zaman yaklaşır ve 9 kişilik gruplabosna_hersekpegasus’un tarifeli seferi ile Saraybosnaya hareket edilir;

Balkanların en tanıdık ve en sevgi dolu halkının evi olan Saraybosna, çalkantılı geçmişi, hüzünlü hikayeleri ve capcanlı yaşam tarzı ile sizi şaşırtacak ve bu tarihi şehre aşık olmanızı sağlayacak. Altın çağlarını Osmanlı döneminde yaşamış olan, o günlerin hazinelerini halen muhafaza eden Saraybosna, beklediğinizden çok daha fazlasını barındırıyor. en gözde duraklarından biri olmasının yanı sıra tarih ve kültür dolu bir şehir olan Saraybosna, geçirdiği büyük yıkımın izlerini taşısa da her zamankinden daha genç, canlı ve eğlenceli olarak yeniden doğdu. Saraybosna’yı gezerken insanların Türkiye sevgisine şaşıracak, bir anda kendinizi Türk dizileri veya futbol hakkında derin bir muhabbetin ortasında bulacaksınız.

En‘ler: cevapcici yedik bol bol , boşnak böreği ki özel yapımı ve çok güzel tadı  bknz:

271

S204onrasında Montenegro : ki süper bir yer olan ve hala görsel tadı aklımızda olan KOTOR ve BUDVA. son durağımız ise ohrid oldu. Makedonya ile Arnavutluğu birbirinden ayıran bir göl ve muhteşem bir balığı ve şiddetle yemenizi tavsiye ederim.

Neler yaşamadık ki tıpki propaganda filmindeki sınır gibi bazı sınırlarları geçerken pasaport kontrolü sonrası adam eliyle sınır açtı , dilenci türk oduğumuzu öğrendiğinde öptü, iphone aldık(türkiyeden 1000 lira farketti), elbasan tava yemeğinin adının geldiği ve trafik kurallarına uyulmadığını gördük, 50 BAM (25 €) park cezası yedik, arabamız bozuldu, öküz gibi yedik, otel personelinin bizi kapıya kadar uğurladığını gördük ve daha neler ama unutmadan en önemlisi YOL demek medeniyet demekmiş bunu gördük…

  1. Emrah AÇIKGÖZ dedi ki:

    Güzel bir gezi idi gerçekten…

Bir Yorum Yazın